[RECENZJA] Rosenbauer RB 99 EN

Na naszym blogu miały pojawiać się także recenzje, więc na pierwszy rzut iimg_0970dzie prądownica marki Rosenbauer, a dokładnie model RB 99 EN. Prądownica jest używana w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pacierzowie.

Wstępnie powiemy sobie o jej budowie:

Prądownica jest bardzo solidnie wykonana i przetrwała dość trudne warunki w walce z pożarami traw czy przykładowo pożarem piwnicy. img_0972Posiada ona 3 różne regulacje prądu gaśniczego regulowanego za pomocą bardzo fajnie wykonanej głowicy pokrytej gumą. Głowica posiada także aluminiowe ząbki rozpraszające krople wody i zwiększające jej skuteczność w działaniu. Wydajność wodna regulowana jest na poziomie 17/30/80/130/FLUSH.

Zalety

Ten model prądownicy przeznaczony jest głównie do oszczędnego wydatkowania wody i nie ugasimy nim skutecznie rozwiniętego pożaru wewnętrznego. Gaszenie pożarów traw czy nieużytków może spokojnie odbywać się przy 30-80 l/min i powoduje że jesteśmy w stanie skutecznie i długo operować prądem gaśniczym bez obawy o braki wody w zbiorniku. Dużą zaletą jest bardzo solidne wykonanie. Rękojeść z wyprofilowanymi „miejscami” na palce pomaga w sprawnym utrzymaniu prądownicy nawet w niewygodnych rękawicach. Głowica pozwala na szybkie ustawienie jednego z trzech prądów wody (parasol/rozproszony/skupiony).

Wady

img_0977Wadą tej prądownicy jest na pewno cena – ok 2 tys zł brutto. Na uwagę tutaj zasługuje pokrycie farbą łącznika STORZ. Bardzo szybko się rysuje i nie wygląda to zbyt estetycznie. Prądownica nie lubi także brudnej wody, szybko się zapycha.

Ocena ogólna – warto! Dajemy mocną piątkę na 6! :

 

Komentarze

komentarzy

Autor: Fire-wear

Strażak, właściciel Fire-wear.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *